Bu üründen 153 adet satılmıştır.

Türkiye'de Almancı, Almanya'da Yabancı: Gurbetçiler // SAYI: 119 (Ocak 2020)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Hisler

Bazı hisler, karşıdaki insana hızlı tesir eder. 5-6 yaşlarında bir çocuk düşünün. Onun gözlerine baktığınızda, derinlerden yardım çığlığı attığını görürsünüz.

Gurbeti yaşayan insanların hisleri öylesine keskinleşmiştir ki karşısındakine hemen tesir eder. Onun memleket hasreti çeken hisleri, gözlerinin derinliklerinden insanı sarsar. Bu hislerle, havalimanlarında ya da sınır kapılarında sık sık karşılaşmışsınızdır.

Almanya’dan, Fransa’dan, Hollanda’dan yüklendikleri vatan hasreti, akraba özlemi “Hemşehrim nasılsın?” hitabına sığmıyordur.

“Türkiye’de Almancı, Almanya’da Yabancı” başlıklı dosya çalışmasını okurken, “Kazançla Kayıp Arasında Gurbetçiler”in acı-tatlı hislerine şahit olacaksınız. Okurken kendi çevrenizden, ailenizden ve özünüzden, tanıdık detaylar bulacaksınız.

Vatanını bırakmak zorunda kalanların hislerini topladığımız bu dosya, Avrupa’da yaşayan hemşehrilerimiz kadar, onları anavatanda hasretle bekleyen bizler için de dolu dolu bir sayı oldu.

Bunların yanında “Ruha Ulaşan Sesler”, “Çocukluğun Derin Kodları”, “Yakın Akrandan Uzak Ekrana Ağabeylik” ve “Çanakkale’de İnsan Kalmak” yazılarının her biri, kendi başlığı altında, siz okurlarımız için çok değerli hisler barındırıyor.

SÜZGEÇ bölümünde “Kalp Sarayını Nasıl Yönetirsin?” yazısıyla taçlanan bir dergi var elinizde. Soğuk ocak ayı için sıcak bir dergi, sımsıcak çayla iyi gider diye düşündük ve usulüne uygun çay demleme taktiklerini sayfaların arasına sığdırmaya çalıştık. Okumak, tefekkür etmek, ekilen hisleri toplamak ve çayı keyifle yudumlamak size kaldı.

Son olarak, 16 sayfa gibi az bir sayfa sayısına sahip olmasına rağmen, 9 bölümü ve 3377 kelimesiyle dolu dolu GENÇ HAYAT ekinin olduğunu hatırlatıyoruz.

Derlediği hislerle gönüllere dokunan yeni sayılarımızda buluşmak dileğiyle…