Bu üründen 108 adet satılmıştır.

Sürdürülebilir Diyet ve Psikolojisi // SAYI: 143 (Ocak 2022)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 10,00 TL

Konumlandırma

Her şirket kendini, insanların zihninde pazarlama ve reklam yoluyla iyi şekilde konumlandırmaya çalışır.

Bu yolla zihinlerde kalıcı ve özel bir yere sahip olmak ister. Güçlü bir bilinirlik ve rekabet için “Marka Konumlandırması” şirketler için elzemdir.

İnsanlar da bir yönüyle şirketlere benzer. Yaptıkları hizmetle, dillerindeki sözle, yazdıkları yazıyla, diğer insanlarla bağ kurmaya devam ederler. Zihinlerde kalıcı ve özel bir yer edinebilmek, hiç şüphesiz kendilerinden çıkacak ürünlerin değeriyle alakalıdır.

İnsanlar, kıyafetleriyle karşılanır, ilmiyle ağırlanır, ahlakıyla uğurlanır. Onun için bu üçlü sac ayağının her biri ayrı ehemmiyete sahiptir. Toplum içerisindeki insanın konumlandırılması, bu üçlüden çıkarılacak ortalama ile belirlenir.

Bol elbiseler giymiş, obezite problemi olan bir insan düşünün. Onun diğer insanlarda oluşturacağı ilk intibayı hayal edin. Şayet bu bir marka düşüncesi olsaydı, bu tür bir konumlandırma kabul edilebilir miydi? Elbette edilemezdi. Marka değerlerine ehemmiyet veren şirketler, ne gerekiyorsa icabını yapmaya çalışırlardı.

Bu ay derginizde, “Sürdürülebilir Diyet ve Psikolojisi”, kapak konusu olarak çalışıldı. Diyet konusunu okurken, öncelikle hayatî öneme sahip sağlığınızı düşünerek okuyun.

Ancak “sağlık problemim yok, görüntü problemim var” diyen olabilir. Onlar da “kendi marka değerlerinin” zihinlerdeki konumunu düşünmeli ve yazıları o gözle okumalıdırlar.

Diyet ve beslenmede dergi olarak bir konuyu önemsiyoruz. Sağlıklı beslenme; önce bedeni sonra da hayatın diğer kısmındaki bütün her şeyi etkiliyor.

Yine bu sayıda, bağ kurduğunuz insanların zihninde, kendinizi güzel bir şekilde konumlandırmada istifade edeceğiniz yazılar var.

“Üzerimizdeki Kimlik, Giyim Kuşam”, İnsanın Kendine Vereceği En Değerli Hediye, Erken Kalkmak” ve “Ya Mavi Olmasaydı” yazıları, onlardan sadece birkaçı.

Süzgeç Bölümü’nde, “Özgünlük, Sadelik ve Huzur” başlığı ile Safranbolu anlatıldı. Yazıyı okurken başlığında vaat edilenlerden başka, ilçenin tarihî derinliğini ve bugünkü güzelliklerini de bulabileceksiniz.

“Olmadık Şeyler İstiyorsun, Olmayacak Şeyler İstemiyorum Ya”, başlığı ile Genç Hayat ekiniz, yine dolu dolu.

Severek okuyacağınız yeni sayılarımızda buluşmak dileği ile…