Bu üründen 288 adet satılmıştır.

Su Gibi Bir Sayı: Hayatın Su Yüzü // SAYI: 138 (Ağustos 2021)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Su

Hissettiğimiz gerçek huzuru tarif ederken, o hiç eksik olmaz. Mehtaba karşı oturup manzarasını izlerken, insanın gözünden gönlüne doğru, genişlik, ferahlık ve rahatlık verir. Ya da küçük bir dere kenarında, sesinde duyduğunuz şırıltı, terapi niyetiyle söylenen değme sözden etkilidir.

Dalgaların kıyıya vurduğu sahil boyunda ya da küçük şelaleleri olan nehir kenarında yürürken, bir saatlik yürüyüş bir haftalık stresinizi alır götürür.

İnsanın gerçek huzuru hissettiği birçok yerde, su eksik olmaz.

2021 yılının Ağustos ayını yaşadığımız şu sıcak günlerde, “Hayatın Su Yüzü” dosya konusunu çalıştık.

Bu konuyu hazırlarken yazarlarımız, sudan gelen huzuru akıllarında tutarak, sudan gelen sağlığa odaklanıp sizin için güzel bir metin kaleme aldılar.

Dosya konusunu okurken yer yer daha önce bildiğiniz detaylarla karşılaşabilirsiniz. Hepsini okuyup bitirdiğinizde, suyla her karşılaştığınızda neden içinizin huzur dolduğunu, kıyısına oturduğunuz denizden neden ayrılamadığınızı daha iyi anlayacaksınız. Çünkü suyun damlasından deryasına kadar, her şeyi çok değerli ve insan için elzem. Ve insanın bilinçaltı bunları hissettiği için suyu her gördüğünde, ona karşı olan duygularına hakim olamıyor.

“Yağmur Suyu Hasadı” başlığı ile SÜZGEÇ bölümünde “Temiz Su Biriktirme” konusu ele alındı.

Suyla ilgili hep duyduğumuz ama detaylarına kafa yormadığımız önemli bir konudur, yağmur suları. Sizler de dergimizi okuduktan sonra evinize ya da bahçenize inen rahmet damlalarından biraz daha fazla istifade etmeyi düşüneceksiniz. Fırsatı olanların, yağmur suyundan tam istifade etmeleri önemli bir konu.

Her ay devam eden bölümler ise yine dolu dolu. Gençlerle Çalışmak bölümünde, “Düşünceler Değişmeden, Davranış Değişir mi?” işlendi. Görgülü Karga’da ise “Beni Anlayanların Yanına Gidiyorum” yer aldı.

Bu ay yeni bir bölüm daha başladı. Şehir ve Medeniyet bölümünün ilk yazısı, Kazakistan’dan geldi. Ve “Tarihî Taraz Şehri” iyi bir başlangıç oldu. Yaşadığı ya da gezdiği yerlerin şehir ve medeniyet temalarından etkilenenler, bunları kaleme alıp [email protected] mail adresimizden bizlere ulaştırabilirler.

“İstisnaların da Kuralları Var mıdır?” başlığı ile Genç Hayat ekimiz, güldürürken düşündüren ve anlatırken sıkmayan bir sayı ile sizlerle.

Okudukça muhabbet uyandıran yeni sayılarda buluşmak temennisiyle.