Bu üründen 132 adet satılmıştır.

Stres Zamanlarında Gülme Hırsı // SAYI: 122 (Nisan 2020)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Gülümsemek

Derginizin bu ayki sayısında, gülümseme konusunda dikkatinizi çekecek bir dosya var. “Gülmeye Gidenler Üzerinden Gülme Hırsı” başlıklı kapak dosyasını okumadan önce, şunu bilmek gerekir ki gülmek, hareketli bir hedef gibidir. Arada bir komedi içeriklerini tüketmeye çalıştığınızda, verdiği tat, kalıcı olmaz. Aksine düzenli yaptığınız güzel alışkanlıkların mutluluğu, kalıcıdır.

"Gülmek İyileştirir" yazısında, iyileşmenin mutlulukla olan alakası ele alındı. Mutluluğun hane gelirlerinin artmasıyla alakası, yok denecek kadar azdır. Gerçekte iyileştiren gülme, insanın iyilik adına önceki gün yaptığı şeylerin zihinde bıraktığı mutluluktur. Ömür dikiz aynasının hatırlattığı gülmeler, mutluluk için çırpınanlara kıyasla oldukça üst seviye bir durumdur.

“Neden Güler Bu İnsanlar?”, gülmek için arayış içinde olanların, aklına gelen soruların cevaplarını bulabilecekleri bir yazı. Gülme arayışında olanlara, daha başlamadan bir teknik de buradan verelim. Bir ay boyunca her akşam, o gün olan üç iyi şeyi not defterinize yazın. Bu egzersiz, birkaç hafta içinde, değme komedyenlerin verdiği geçici mutluluktan daha fazla mutluluğunuzu arttıracaktır.

Gülmenin dışında, dünyayı gerçekten zorlayan virüs salgınını da unutmadık. Hazırlanan infografikte, virüs tehdidine karşı alınabilecek kolay ama etkili tedbirlere yer verildi.

Zor ve insanı strese düşüren konuları ya da süreçleri mutlu bir sona ulaştırmak önemlidir. “Sultan İkinci Abdülhamid Han Zor Kişilerle Nasıl Çalıştı?”, “Nasıl Daha Güzel Olunur?”, Kürsüden Notlar bölümünde, “Hitabette Gülmek ve Güldürmek” ve son olarak “Güler miyiz Ağlanacak Halimize” başlıklı yazıların her biri, yazıldıkları konularda, okurlarını hedefe ulaştırmaya odaklandılar.

Bu ay SÜZGEÇ bölümünde “Ürdün’ün Sinesinde Gizlenenler” başlığı yer alıyor. İslam Tarihi’ni okurken aşina olduğumuz isimleri ve beldeleri, bulundukları çevrelerle ele alan yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Son olarak birbirinden değerli içerikleriyle Genç Hayat ekimizde “Güler misin Anlar mısın?” bölümü, “Gençliğe Bir Mektup”, “Guguk Kuşu Masalı” gibi yazılar var.

Stresleri yönetmeyi öğreten ve gerçek gülümsemeye götüren yeni sayılarımızda buluşmak dileğiyle…

Berat Kandilinizi tebrik eder ve Ramazan-ı Şerif’inizin dolu dolu geçmesini temenni ederiz…