Bu üründen 104 adet satılmıştır.

Solunum Yolu Dostu: Pekmezler // SAYI: 128 (Ekim 2020)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Nefes

Küçücük bir virüs, aldığımız her nefesin ne kadar değerli olduğunu ve ne kadar temiz ve kaliteli olması gerektiğini bizlere öğretti. Bunu, bütün kasları sızlatırcasına ağrıtarak, akciğerleri patlatırcasına öksürterek ve içimizden bazılarının ölüm sebebi olarak yaptı.

Dünyada koranavirüs salgının başlamasının üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Bu süre zarfında gücü yettiği ve kendi bildiği ölçüde herkes, konunun üzerine eğildi. Geldiğimiz noktada, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı hususunda bütün insanlık olarak hemfikiriz.

Dergi olarak, salgın günlerinde nefes kalitesini artırmak için bir dosya konusu çalıştık. “Solunum Yolu Dostu Pekmezler” kapak konusunu okuduğunuzda, pekmezlerin, Covid-19 ile tahrip olan organları, özellikle de akciğer ve karaciğeri nasıl da hızlı bir şekilde güçlendirdiğini göreceksiniz.

Tür bakımından pekmez zengini bir coğrafyada yaşıyoruz. Siz de her biri ayrı tarihî zenginlik olan pekmezleri yakın çevrenizde sorgulayabilir ve yeniden gözden geçirebilirsiniz. Gerekiyorsa bazılarını kendiniz evde yapabilir ya da uygun şekilde temin edebilirsiniz.

Pekmezlerin şifalarını öğrenen kişiler, zaten çok hızlı şekilde uygulamaya geçecektir. Çünkü salgınla mücadelede bu icap eder.

Bu ayki sayımızda, pekmez konusundan, başka hızla uygulamaya geçilmesi gereken farklı konular da var. “Çocuklara Kitap Nasıl Okunur?” bunlardan birisi. Kitap okumak güzel, bunu çocukların zihin ve ahlâk dünyalarını geliştirmek için okumak ise daha da güzel bir kazanım. Çocuklara kitap alışkanlığı kazandırmak, hiç vakit kaybedilmemesi gereken konulardan birisidir.

“Latife, Yemekteki Tuz Gibidir” yazısı, kalbi yumuşatan nüktelere bir an önce hayatınızda nasıl yer verebileceğimizi bize anlatıyor. “Başarısızlıkla Mücadele” başlıklı yazı ise elde edilen kötü neticelerden sonra, bahaneleri bir kenara bırakıp sakince ve dikkatli bir şekilde nasıl ders alırızı anlatıyor.

SÜZGEÇ bölümünde bu ay “Disiplinin Mizaca Etkisi” konusu işlendi. İslâm tarihindeki yaşanmış ahlâk hadiseleri tarandı ve disiplin-ceza konusunda güzel bir fotoğraf çekildi. Bu fotoğrafa bakarak iyi huylu ve güçlü mizaçlı nesiller yetiştirmek isteyenler, uygun yön verici detaylar bulacaklar.

“İsrafını Kabullenmeyen İflasını Kabullenir mi?” kapağı ile Genç Hayat yine nükteli yine dolu dolu. Gençler ve genç düşünenlerin keyifle okuyacakları bir sayı.

Aldığımız her nefese değer katacak yeni sayılarda buluşmak dileğiyle…

Mevlid Kandilinizi tebrik ederiz.