Bu üründen 182 adet satılmıştır.

Yalanı Ruha Sindirme Düzeneği: Algı Oyunları // SAYI: 110 (Nisan 2019)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Yolculuk

Firmalarda, düşüş profili görülmeye başladığı dönemlerde, “Değişim Yönetimi” uygulanır. Eskiden toplumsal ve teknolojik değişim çok yavaş işlerdi. Şimdiyse müşteriler, piyasalar, teknoloji hızla değişiyor ve dolayısıyla kuruluşlar bu değişime ayak uydurmak için kendilerini güncelliyorlar.

Kurumlar, değişimi yakalayamadıklarında iflas ediyor. Aynı şekilde değişim insanları da hayatî ölçüde etkiliyor. Göç eden aileler yeni yerlerinde eskinin güzelliklerini devam ettiremediklerinde dağılıyorlar. Farklı bir memlekette okula başlayan talebe, alışma sürecini geçemediğinde değişime ayak uyduramıyor. Ergenlikten olgunluğa emin ellerde yetiştirilmeyen genç, bedeninin değişimini yönetemediği için sükûnet bulamıyor.

Bu ayki kapak konumuz olan “Algı Oyunları” ile bu “değişim” kavramının sıkı bir ilişkisi var. Kapaktaki alt başlık her şeyi özetliyor: “Yalanı Ruha Sindirme Düzeneği”. Aslında “düzenek” denen şey hep bu değişimin yaşandığı yerlere kuruluyor. Ergenler yaşlılara göre daha kolay oyuna geliyorlar. Göç eden birisinin durumu ile yolcunun hali de yine değişimin içinde riskli grubu oluşturuyor.

İnsan farklı devrelerden geçerek bedenen ve ruhen kemâle ulaşma yolculuğu yapıyor. Mesela, 50 yaşında bir insan, hem ruha hem de bedene sahiptir.

Ruhta cismî hiçbir değişiklik olmamıştır. Ama bedenin şekli değişmiş, sıfatlar değişmiş, boy, en ve hareketlerinde çeşitli değişiklikler görülmüştür. Bedende bu ve buna benzer çeşitli değişmeler oluyorsa da ruh aynen eski halindedir.

Hileli yönlendirmeler ve algı oyunlarına karşı günümüz insanı yaptığı yolculukta, sonunda ya cennete erip mesut ve bahtiyar olur yahut da cehennem azabıyla azaplanan bir bedbaht olur.

Mesut ve bahtiyar yolculuğunuzu kolaylaştıran, elinizde bulunan sayıda birbirinden güzel başlıklardan birkaç tanesi: “Gülerken Isıranlar”, “Sanal Medya Öfke Girdabı”, “Tedavi Etmeyen Şurup”, “Sözde Sihir Vardır”, “Reklamın Sinsisi”...

Onbirinci sayısına ulaşan “Genç Hayat” ekimiz, gençlerle yaptığı fikir yolculuğuna devam ediyor. Yapılan araştırmalarda 5 yıl içinde bedenin bütün hücrelerinin yenilendiği tespit edilmiş. Ruhu ve bedeni yenilenenlerin de bu ekimize göz atmalarını tavsiye ederiz.

Bahtiyar yolculuklarında okurlarına rehberlik eden yeni sayılarımızda buluşmak ümidiyle...