Bu üründen 171 adet satılmıştır.

İlk Mushaf-ı Şerifler // SAYI: 108 (Şubat 2019)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Tat

Çocuklar, annelerinin korktuğundan korkmayı, güven duyduğuna güvenmeyi, sevdiğini sevmeyi öğrenir. Çocuğun beyin kimyası ve ruh dünyası, yıllar içinde annesinin ve yakın çevresinin iyi hislerinin peşinden gitmesi ve kötü gösterdiklerinden kaçmasıyla şekillenir.

Sevdiği bir kişinin hastalığını tedavi eden doktoru izleyen ve doktor olmaya karar veren bir çocuk düşünün. Ölüm kalım savaşı veren kişiyi tedavi eden doktor, onda derin izler bırakmıştır. İnsan, ruh dünyasının derinliklerinde bazı köklerin nasıl oluştuğunun farkına varamaz. Yetişkinlik döneminde bu derin köklerin, tutkuların, hayatın anlamına ve gerçek huzura ulaşmaya hizmet etmediğini fark edebilir. Ama o zamana kadar hayatın akışını belirleyen büyük yollar, çoktan inşa edilmiştir.

Peygamber Efendimiz’e (s.a.v.) nübüvvet gelmeden önce, cahiliyetin büyük küfür yolları bütün dünyada derinlemesine inşa edilmişti. Nübüvvet döneminin insanları, gerçek huzura ulaştırmadığını bildikleri halde cahiliyet âdetlerinden kurtulmakta zorlanıyorlardı. Tam bu sırada Kur’ân-ı Kerîm, ölüm kalım savaşını veren hastaya ulaşan şifa eli gibi insanlara ulaştı.

Mekke-i Mükkereme ve Medine-i Münevvere’de, insanların ruh dünyalarının derinliklerindeki küfür köklerini temizledi. Sonraki dönemde, bütün dünyada hayatın anlamını arayanlar ve gerçek huzura ulaşmak isteyenlerin peşinden ayrılmadıkları tat ve huzur kaynağı oldu.

Bu sayıda “Kur’ân-ı Kerîm Coğrafyası ve İlk Mushaf-ı Şerîfler” dosya konusunu okurken, dünyanın farklı coğrafyalarında gerçek huzura ulaşmak isteyen insanların, onun peşine düşme hikayelerini bulacaksınız. Oldukça dikkat çekici başlıklardan birkaç tanesi: “Kur’ân-ı Kerîm’in Farklı Dillerde Mealleri”, “Sultan Fatih’in Kayıp Kur’ân-ı Kerîm Hattı”, “Kıymetin İzharı Karahisârî Mushaf-ı Şerîfi”.

Bunların dışında Kur’ân-ı Kerîm’in Filipinler, Çin, Hindistan, Afrika gibi yerlerde az bilinen yaşanmış hikayeleri, okuyanların dimağında güzel tatlar bırakacak.

Dosya konusundan başka, farklı lezzetlerde yazılar da var: “Afrika’nın Rengi”, “Ben Evimizi Özledim”, “Reformcular (!)”, “Kötü Pikselleri Neden Temizlemelisiniz?” ve SÜZGEÇ bölümündeki “Yazısız Hikayeler
Atölyesi” bunlardan sadece birkaçı.

Dimağınızda güzel tatlar bırakan yeni sayılarımızda buluşmak dileğiyle...