Bu üründen 157 adet satılmıştır.

Dünün Tecrübesi, Bugünün Teknolojisiye: Zaman Makinesi Takvimler // SAYI: 106 (Aralık 2018)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Mukavemet

Bu ayki İnsan ve Hayat Dergisi’nin kapak konusu, “Dünün Tecrübesi, Bugünün Teknolojisiyle Zaman Makinesi Takvimler”. Dünü ve bugünü harmanlayan çalışmada, takvimlerin zaman içindeki değişimini göreceksiniz.

Ancak daha da özelde, namaz vakitlerinin dünden bugüne hesaplama ve teknolojiyle beraber harmanlanma aşamaları dikkatinizi çekecek.

Namaz vakitleri denilince şu misal hatıra gelir. Hazret-i Ali (k.v.)’nin bedeninde meydana gelen yaraya, müdahale edilmesi gerekiyordu. Tıbbi müdahalenin namaza durduktan sonra yapılmasını istediler. Namazı eda esnasında aldıkları lezzetten dolayı, yaranın açılmasını bile duymadılar.

Bir kul, namazda bulunduğu sırada korku, dehşet, ümit, sevgi, utanma, ahireti hatırlama ve huzur gibi birçok hissiyatı bir arada yaşar. İnsanın tabiî gücünü takviye edecek ve sadrını genişletip ferahlatacak manevî tecellilerin namazda meydana geldiği ve bu sebeple mukavemetin arttığında şüphe yoktur.

Geçmişin tecrübesinin harmanlandığı takvimlerde hedef, insanlığın tehlikeli sınırlara karşı dayanma güçlerini, mukavemetlerini artırmak olarak belirlenmiştir. Mukavemet kelimesi kıyamdan gelir ki ayağa kalkmak, direnç ve dayanıklılık ifade eder.

Derginizde “15 Tatilde Umre”, “Olumsuz Şeylere Neden Aşırı Tepki Veririz?”, “Açık Hava Ekonomi Dersi Venezuela” ve “Somuncu Baba” gibi yazıları bulacaksınız. Bütün bu yazıların ortak noktasında “mukavemet” vardır.

Tek tek okuduğunuzda, 15 tatilde umre için yola çıkmaya hazırlanan ailenin dayanma gücünün sınırlarını görürsünüz. Venezuela’da bütün bir halkın ekonomik olarak dayanma üst sınırları test edilmektedir.

Somuncu Baba, Güzelliğin Bedeli ve Zaman Makinesi Takvimler, kendi içlerinde mukavemet gösterme ve dayanma gücünün kırılma noktalarını içinde bulunduran yazılardır.

Genç Hayat ekindeki “Kendini Bil Kendine Gel” kapak görseliyle, gençlere yine bir konuda karşı duruş sınırı hatırlatılmaya çalışılmaktadır.

Mukavemetinizi arttıran ve manevi direncinizin farkına vardıran yeni sayılarımızda buluşmak ümidiyle...