Bu üründen 139 adet satılmıştır.

Doğmakla Doymak Arasında: 5 Köyün Değişim Hikayesi // SAYI: 101 (Temmuz 2018)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Mezuniyetten sonra hayatın en kritik dönemi, çıraklık olarak bilinen uygulamalı eğitimin başladığı yıllardır. Geçmişin ve o günün ustalarından dersler öğrenilir, çizdikleri yollar izlenilir, ideal çıraklık için ne gerekiyorsa yapılır. Bu süreçte gerekli becerileri geliştirerek, kendini disiplin altına alabilenler, ustalığa giden yolda büyük bir engeli aşmış olacaklar.

Genç Hayat eki, ikinci defa elinize ulaşarak çıraklık dönemini başlattı. Edebiyat süzgecinden geçen güzel metinler, mizah ile süslenerek hazırlandı. Diğer taraftan gençlerin okuma ve ustalaşma süreçleri bu dergi ile ağır ağır ilerleyecek. Okuduklarınızı hazmedip sindiriminizin bir parçası haline getirmeniz için, yazarlarımız hazırladıklarını sizlere konsantre halde sunuyorlar.

Her yeni sayıyı elinize aldığınızda, doğal öğrenme sürecinizin ilerlemesine izin vereceksiniz ve zamanla her şey yerli yerine oturacak.

Okurken vazgeçmeyi düşünen insanlar, aslında okumayı bilinçaltında bitirmiştir. Okumaya devam edenlerin durumunu ise kararlılık ve inanç kelimeleri özetler. Okumada başarılı olan çoğu insan, gençliklerinde okumayı ve başarmayı öğrenmişdir.

Aradan bir yazı seçip okumaya başladığı sırada, geri dönüşe girme hissiyatı aklın bir köşesinde hep pusuda bekler. Şu anki bu kuşkulu durumun sebebi geçmiş deneyimlerdir. Başarılı olanlar, gerçek usta adayları başkalarının yavaşladığı yerleri ya da zihin olarak okumaktan vazgeçtikleri durumları aşıp geçen kişilerdir.

Bu ay derginizde “Doğmak ve Doymak Arasında 5 Köyün Değişim Hikayesi”ni okuyacaksınız. “Köye Hız Geldi” ve “Köye Edebiyat Geldi” yazılarıyla beraber konu bütünlüğü sağlandı. Bütün hikayeleri okuduğunuzda yazarlarımızın, geçmiş nesillerin tecrübe kapılarını sizin için aralamaya çalıştıklarını göreceksiniz. O aralıktan uzanıp baktığınızda, temmuz ayını yaşadığınız şu günlerde hayata ve çevreye bakışınız güçlenecek.

Süzgeç bölümünde yer alan “Enzimlerin Gizli Dünyası”, ilk başlarda hayatınızdan uzak detaylar gibi görünebilir. Ancak baştan sona okursanız, deterjanlardan, deri ve endüstri sektörüne kadar hayatın gizli kahramanları enzimlerle tanışmakta geç kalmamış olursunuz.

Her sayısında okurlarını ustalaştıran, fikirlerin yerli yerine oturması için onların doğal öğrenme süreçlerine katkı sağlayan, yeni sayılarımızda buluşmak dileği ile...