Bu üründen 117 adet satılmıştır.

Merih'ten Yeni Bir Haber Var mı? // SAYI: 72 (Şubat 2016)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

“Her mevsimin, günün her saatinin içeceğidir çay. Sabah kahvaltılarında başköşede yerini alır; sıcağın hararetini alsın, soğukta ısıtsın diye yudumlanır; âdeta başucu ikramımız haline gelmiştir. Bu ay muhabbet meclislerinin olmazsa olmazı çayı farklı yönleriyle sayfalarımıza taşıdık. Yemyeşil yaprakların kaslanmasından ambalajlanmasına kadar uzanan aşamaları;  geçmişten günümüze çayın tarihini; dünya genelinde çayın nasıl içildiğini ve daha fazlasını Ömer Faruk Yılmaz, Ümit Yüksel, Gülhan Kara ve Özlem As, İnsan ve Hayat okurları için kaleme aldı. Bununla birlikte, çayın insan sağlığına faydaları hakkında verdikleri mühim bilgiler için Prof. Dr. Bekir Sami Uyanık, Uzman Diyetisyen Emel Arslan ve Dr. Eren Altun’a çok teşekkür ediyoruz.

Bu ay, insanoğlunu derin bir tefekküre davet eden uzay konusunu kapağa taşıdık. Bundan 90; yıl önce Resimli Ay Dergisi, Mars ile haberleşme denemeleri yapıldığına dair uzun bir yazı yayınlamıştı. Günümüzde bilinen veya dünyaya sunulan bilgiler ışığında bu haberi okuyunca bu işte bir gariplik var diye düşünmeden edemiyoruz. Ucu bucağı olan ama henüz keşfedilemeyen uzayın edebiyatını yapmak değil niyetimiz. Sadece, uzayla ilgili bilgilere hayatımızın hangi köşesinde, ne kadar yer verdiğimiz; bu konuda bilinenler veya söylenmeyenler üzerine zihinlere bir soru işareti koymak düşüncesindeyiz…

Yine, birbirinden orijinal mevzuları gündeminize taşıyoruz. Çocukların internet kullanımında nasıl bir yol izleneceğini Keramettin El, yeşil ve mavinin birleşme noktası Kurucaşile’yi İlker Süleyman Doğan, ‘ahretlik geleneği’ni Mehmet Dervişoğlu, endüstriyel yoğurdu Adem Can, ‘yeşil beyin yıkama’ aldatmacasını Yrd. Doç. Dr. Şenay Yavuz Görkem kaleme aldı. Bu ay, kansere bakış açımızı ve çözüm yollarını Mükremin Uysal’la; meşhur Bergama halısının inceliklerini İsmail Birol’la konuştuk.

İnsan ve hayata değer katmak ve gelecek ay buluşmak dileğiyle…