Bu üründen 115 adet satılmıştır.

Kilit Taşı Alışkanlık Oluşturmak: Gençlerle Çalışmak // SAYI: 148 (Haziran 2022)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 10,00 TL

Yeni Duygular

Güzel işler başaran insanlar, beraber iş yaptığı insanların da başarılı olmasını ister. Özellikle gençlerin başarılı olmayı öğrenmeleri, yöneticilerini oldukça fazla memnun eder. Tabii ki gençlerin başarısından anne babaları da memnun olacaktır.

Başarıyı öğretmek isteyen yöneticiler ya da ebeveynlerin, onu, çalışanlarına ya da evlatlarına anlatması yeterli olmaz. İş hayatında öğretme konusu, yaparak, uygulayarak, gösterilerek takip edilecek bir konudur.

Bu ay kapak konusu olarak “Gençlerle Çalışmak” başlığı altında, “Kilit Taşı Alışkanlık Oluşturmak” ve “İş Yerinde Kafayı Toplamak, Doğru Zihnî Hazırlık” yazıları yer aldı. Bu iki konuyu detaylı okuduğunuzda, başarılı olmayı gençlere öğretirken, uygulayarak, yaparak, göstererek öğretmenin, sadece öğretmek olmadığını göreceksiniz. Bu tarz bir öğretme, öğretirken yeni duyguların oluşmasına zemin hazırlar.

Seyahat konusu da bir diğer, yeni hislerin ortaya çıkması hadisesidir. Yeni yerler görmek, seyahat edende yeni duygular ortaya çıkarır ve bu duygular kaleme alındığında, okura haliyle yansıyacak, yazarda ortaya çıkan yeni duygular, okurda da görülecektir.

Dergimizde yer alan, “Bir Tren Yolculuğu, Memleketimden Tabiat ve İnsan Manzaraları” yazısı, başlığından anlaşıldığı üzere, insanı, yeni bir seyahate çıkarıyor. Yaklaşık 30 saat süren tren yolcuğunu okurken, siz de adeta o vagonda gidiyor, trenin seslerini işitiyorsunuz. Yazarla aynı duyguları hissetmenin lezzetine varıyorsunuz. İstasyon istasyon yazıyı okurken, siz de yeni yerler görüyor, yeni beldelere varıyor, yeni insanlarla tanışıyorsunuz.

Seyahate çıkan ekip ilk heyecanı atlatıp istedikleri yere vardıklarında, insanlarla irtibata geçiyorlar. Bu irtibat,
yolcularla yazar arasında yeni hislerin keşfine vesile oluyor.

Daha başka, okuruna yeni duygular keşfettiren birbirinden değerli yazılar da var; “Sade Ebeveynlik”, “İşini İyi Yapanlar”, “Renklerin Dünyası” ve “Bütün Erozyona Rağmen Topraklanın”.

SÜZGEÇ bölümünde “Mesafe Hayat Kurtarır” başlıklı çalışma, çağımızın ciddiye alınması gereken sosyal konularından mahremiyeti ele alıyor. Dikkatle okunup, dikkate alınması gereken bir yazı.

Genç Hayat eki, “Beyin Fırtınası mı, Yürek Meltemi mi?” başlığı ile yine dolu dolu. Keyifli bir okuma fırsatı sunan bir ek. Genç Hayat her sayısında olduğu gibi bu sayısında da okurunu düşündüren birbirinden güzel yazılar barındırıyor.

Yeni keşiflere ve yeni duygulara ulaştıran yeni sayılarımızda buluşmak temennisiyle…