Bu üründen 105 adet satılmıştır.

Kendine Sahip Çıkmak: Alışkanlıklar // SAYI: 142 (Aralık 2021)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 6,00 TL

Sebat

Hep konuşulan ama bir türlü, ismi konulamayan bir konudur “sebat gösterme eğitimi”. Aslında konu, insanlık açısından zannedildiğinden daha önemli  ir konudur. Bütün eğitim hayatı boyunca insanın karşısına, onlarca ders çıkmasına rağmen “sabretmek, sebat göstermek” bir ders olarak bile, okullarda bulunmaz.

Aile ve toplum tarafında ise sabır, yine bilinen ama önem verilmeyen, sürekli üzeri örtülen bir konudur.

Ayrı bir toplumsal ödev kalemi olarak ele alınmaz.

Cesaret, cömertlik, empati gibi başlıklar, sabır ile karşılaştırıldığında hak ettiği değeri bulmaya daha yakındır.

Oysa maruz kalınanlara sebat gösterme, hayatın içine sinmiş, her karesinde doğru yapıldığında insanı destekleyen, yanlış yapıldığında ise onu mahveden bir gerçek olarak vardır. Ergenlikte ortaya çıkan problemlerin çözümünde, iş ve aile hayatının dinamizmini oluşturan alışkanlıkların kazanılmasında, ilim öğrenilmesinde hatta diyet gibi beslenme alışkanlıklarında, hep sabır eğitimi vardır.

O olmadan birçok alanda muvaffak olmak neredeyse imkânsızdır.

Bu ay derginizde kapak konusu olarak, farklı bir konuyu bulacaksınız. “Kendine Sahip Çıkmak, Alışkanlıklar”, konusunu okurken aklınızın bir köşesinde sabır eğitimi konusu bulunsun hep.

“Küçük Adımların Büyük Ayak Sesleri, Alışkanlıklar”, “Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılıyor?”, “Şirketler Alışkanlıklarınızı Nasıl Yönetiyor?”, “Gençler Sigaraya Neden Daha Meraklı, Beyin Kimyasallarıyla İlgili Olabilir mi?” Bu başlıkların tamamında, bir taraftan konu ele alınırken diğer taraftan sabır eğitimi, ilmek ilmek işlendi.

Yine bu sayıda okurunun düşünce hayatına değer taşıyan, fikir hayatını zenginleştiren birbirinden değerli yazılar var.

“Yeni İcatlar, Yeni Alışkanlıklar”, “Mermer Kırdıran Düşünce” ve “Takaosan Kavşağı” yazıları, onlardan sadece birkaçı.

Süzgeç Bölümünde, “Ergenlerle İletişimin Yolu” başlığı ile ergenlerle pozitif bir iletişim dili kurmaya odaklanıldı. Bu ayki süzgeç, geçen aylarda olduğu gibi yine değer kazanacağınız ve keyifle okuyacağınız bir yazı ile hazırlandı.

“A Planı İşe Yaramadı, B Planına Geçelim mi? Hayır, A2 Planını Uygulayacağız”, başlığı ile Genç Hayat ekiniz, önce düşündürmeye ve sonra tebessüm ettirmeye devam ediyor.

Severek okuyacağınız yeni sayılarımızda buluşmak dileği ile…