Bu üründen 291 adet satılmıştır.

Karayipler'de Bir İnci: Surinam // SAYI: 135 (Mayıs 2021)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Keşif

Anlamanın en yüksek olduğu bakış türlerinden birisi “keşfetmek için bakmak” olanıdır.

“Karayipler’de Bir İnci Surinam” kapak konusunu okurken, Latin Amerika’nın bu güzel ülkesini keşfetmek için çıktığımız yolculukta siz de heybenizi dolduracaksınız. Çünkü biz, Surinam’ı keşfetmek için bakarken, oldukça farklı şeyler öğrendik.

En başta şunu söylemek gerek ki ismini çok az bildiğimiz Surinam, kendi içinde çok özel durumları olan bir ülke. Bu ülke, yakın tarihi içindeki yaşadıklarıyla bütün insanlığın bir özet haritasını sunuyor.

İnsana ve onun elindekilere keşfetmek üzere bakanlardan bazıları, bu güzel ülkeye geldiklerinde, gözleri insanların maddî zenginliklerinde olmuş. Ağacını almak, toprağına konmak, toprak altındakilere sahip olmak da bir keşif sayılmış. Böyle bir keşfin temelini “gözü başkalarının elinde olmak” durumu, oluşturuyor.

Bir tür keşif daha var ki bu keşifte bakış, karşıdakinin güzel olmayan taraflarını elindeki güzel olanlarla yenilemek niyetiyle yapılıyor.

Bu sayımızın içinde, keşfetmek için bakılarak yazılan birbirinden değerli farklı yazılar da var. “Dünden Bugüne Bayramlarda Merasim ve Tebrik” ve “Zamanı Bölmek, Vakti Taksim Etmek, Rûmî Takvim”. İçinde bulunduğumuz Ramazan-ı Şerif günlerini hissederek okuduğumuzda daha bir değerli oluyorlar.

Bunun yanında, “Gençlerde Aile Kalkanı”, “Önce, Kendi Fikrine Mest Olan Gençler Okusun” ve “Gökyüzüne Sunî Bakış, Sunî Peykler” kendi alanlarında orijinal çalışmalar oldu.

SÜZGEÇ bölümünde ise, “Arı Ürünleri” bulunuyor. Genç Hayat eki, “Haklı Çıkmak mı Zordur, Haklılığını kanıtlamak mı?” başlığı ile dolu dolu bir sayı.

Gençlerin ve fikirleri genç olanların keşiflerini derinleştirerek okumaları temennisiyle….

Kadir Geceniz ve Ramazan Bayramı’nız Mübarek Olsun