Bu üründen 108 adet satılmıştır.

Işığın Vitamine Dönüşümü: Güneş'teki Sır // SAYI: 147 (Mayıs 2022)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 10,00 TL

Keyif

Erken saatlerde evden çıkarken, keşke evde kalıp gündelik hayatıma devam etsem, diye düşünüyoruz. İşin olmadığı zamanlarda ise evde kalma hissi, aynı şekilde tat vermez.

Yaz ayları yaklaşırken bir plan içerisine gireriz. Yapacaklarımızı düşündükçe, gideceğimiz yerler ve görüşeceğimiz kişiler, bizde ayrı bir heyecan oluşturur. Ancak bunları yaparken, yorgunluktan bitap düşeriz. Çünkü uzaktan hoş görünen şey, yanına yaklaştıkça, göründüğü gibi değildir.

Arabadan uzak kaldığımız birkaç haftanın sonunda, kıvrım kıvrım yollarda araba kullanmanın hayalini kurarız. Direksiyona geçtiğimizde ise beynimizde bolca salgılanan mutluluk hormonu, yerini stres hormonuna bırakmıştır artık.

Hayalini kurduğumuz şeyleri yaşarken bir türlü keyfine varamayız. Düşünürken ve plan yaparken tatlıdır, yaşarken ise o kadar iyi tadına varamayız, belki de varırız da biz öyle düşünürüz.

Bu ay kapak konusu olarak işlediğimiz “Güneş”, oldukça enteresandır. Yılın nerede ise her günü, her yerde güneş olduğu halde, insanlar olarak ona ulaşmanın planını yaparız. Rahat bir şekilde ona ulaştığımızda ise ne tadını ne de D vitaminini tam manasıyla alamayız. Belki D vitaminine, bünyemiz, sonuna kadar doymuştur. Yaşanan eksiklik, sadece hislerdedir.

“Güneş'teki Sır, Işığın Vitamine Dönüşümü”, Mayıs ayı için güzel bir konu oldu. Dosyayı baştan sona okuduğunuzda, güneşe her bakışınızda ve güneşe her çıkışınızda, ona karşı olan hislerinizin tazelendiğini göreceksiniz.

Derinin altında bulunan D vitamini, UVB ışınını aldığında nasıl aktifleşiyor?
D vitamini eksikliğinin kanserle bağlantısı var mıdır?
Fazla yağlar, D vitamininde problem mi oluşturuyor?
Vitamin satın almak, problemleri çözer mi?
Sıcak çarpmasına nasıl önlem alınabilir?

Yine bu sayıda, okurken hem keyif verecek hem de değer katacak birbirinden güzel yazılar sizleri bekliyor.

“Doğal Ortamında İlaçlar”, “Gençlere Mentorluk”, “Sadece İnsanlar mı Yardımlaşır?” ve SÜZGEÇ bölümünde,  Çocuklarınızla Sohbet Edebiliyor musunuz?” başlıklı yazılar var.

Genç Hayat ekiniz, “Yalanlar mı Daha Çok Zarar Verir, Yoksa Yalanları Yayanlar mı?” başlığı ile yine dolu dolu.

Ramazan Bayramı’nızı en içten dileklerimizle tebrik ederiz…