Bu üründen 182 adet satılmıştır.

İnsanlığın Bitmeyen Yolculuğu // SAYI: 131 (Ocak 2021)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Yolcu

Yaşadığı muhitten hayli uzakta, seyahat eden bir yolcuyu düşünün. O yolcu, etrafına dikkatle bakarak adımlarını atar ve mesafeleri kat eder. Çevreyi süzmesinde ve adımları atışında hep bir dikkat hali vardır. Yolcu, yeni gördüğü şeylere hayretle bakar, onları anlamaya çalışır. Bu, onun için önemlidir.

Bazen yolcu, yeni gittiği yerlerde kendisinin farklı olduğunu görür. Kullandığı araç yenidir ya da giydiği elbiseler, geldiği diyardakilerden farklıdır.

Yolcumuzun gördüğü bu farklılıklar az sonra onun his dünyasına yansıyacaktır. Seyyahımız, hissettiklerini söylemeye başladığında, kendisi ile bu yeni tanıştıklarını zihninde nasıl konumlandırdığı ortaya çıkar. “Bölge eşrafından Ahmet Bey …” cümlesi ile “Yerli halktan Salih Dayı”, farklı ruh hallerinin birer yansımasıdır.

Yolcunun fark etmediği, kendisi için önemli bir husus daha vardır. O, etrafı dikkatle izlerken, aslında kendisi de aynı dikkatle izlenmektedir.

Normal bir seyahat sırasında olduğu gibi, yürüdüğü hayat yolunda, her yolcuyu gören, ne düşündüğünün ve ne hissettiğinin en ince noktasına kadar bilen, Hazreti Allah vardır. Bu görme hali, İsrâ Suresi 37. âyet-i kerîmede mealen şöyle buyrulur: “Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Şüphe yok ki sen, ne yeri yarabilirsin ve ne de boyca dağlara yetişebilirsin.” (Ömer Nasuhi Bilmen Tefsiri)

“DNA’nın Yolculuğu”, “İslam Tarihinde Örnek Bir Yolculuk”, “Uzun Yolculukların Ülkesi Madagaskar”, “Bir Nefes Sıhhat Yolculuğu Uludağ”, “Uzayda Yolculuk Devam Ediyor”, “Yürüyüş Nasıl Yapılır?” ve son olarak “Tabiatımızda Var, Bir Yolun Yolcusu Olmak” Yazılan başlıkların tamamı, bu ayki kapak konusu için hazırlandı. Çünkü “İnsanlığın Bitmeyen Yolculuğu” dosyası, farklı konular yazıldığında manasını tamamlayacabilecekti.

Bu ayki derginizi, “görme ve görüldüğünün farkında olma” konusuna ehemmiyet vererek okumaya çalışabilirsiniz. Bunun yanında, yeni yolculuklarınıza çıkarken, her seyyahı izleyen bir izleyicinin de olduğu hususu, zihninizin bir köşesinde hazır bulunsun.

“Zeki Ama Çalışıyor” başlığı ile Genç Hayat eki, keyfini çıkaracağınız evsafta dolu dolu hazırlandı.

Hayat yolunda maddi ve manevi dünyanıza değer katan yeni sayılarda buluşmak dileğiyle…