Bu üründen 260 adet satılmıştır.

İmtihan Saati için Sınava Hazırlanmak // SAYI: 133 (Mart 2021)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Baskı

Ergenlik döneminde gençlerin zihinleri, hayatlarının diğer dönemleriyle kıyaslandığında hem öğrenme yönünden çok güçlüdür hem de duygusal yönden çok hassastır. Bir taraftan hayatı ve kendilerine sunulan bilgiyi hızla öğrenirler, diğer taraftan hadiselere karşı oldukça hassastırlar ve basit olaylara bile beklenmedik şekilde tepki verebilirler.

Önemli bir sınava hazırlanan eğitim çağındaki gençlerin duygusal dünyaları, bu sene, önceki senelerden daha da hassas durumda. İnsanlık tarihinin önemli hadiselerinden “salgın” gibi bir problem, yaşlısını, gencini her kesimden insanın bütün işlerini derinden etkiledi. Böyle bir ortam, sınava girecek gençlerin hormonal dengelerinin ayarlarını, eskisinden daha fazla bozdu.

Baskı altındaki zihinleri bilirsiniz, çoğunlukla normalden farklı çalışır. Normal zamanlarda, iki artı iki, dört ederken, baskı zamanlarında en bilindik doğrular bile en beklenmedik sonuçlarla karşımıza çıkabilir.

Bu ay İnsan ve Hayat Dergisi olarak, “İmtihan Saati İçin Sınava Hazırlanmak” başlığı ile ergenlik, sınav ve salgın dönemini yaşayan gençlerin durumuna mercek tuttuk. Dosya içerisindeki farklı başlıkları okurken, salgın dönemindeki kendi stres ve zihinsel baskılamalarınızı da bulacaksınız.

Faydalı olacağını düşündüğümüz, “40 Kilometrelik Maraton İçin 240 Kilometrelik Hazırlık” başlıklı “Maraton” yazısı, yine bu minvalde koşucuların azim, mücadele ve bitmeyen gayretlerini anlatıyor.

Yine bu sayıda bulacağınız, birbirinden değerli başlıklardan bazıları:

“Faydalı Gıdaları Çocuklara Nasıl Sevdirebiliriz?”, “Alternatif Yol Zenginliği”, “Orta Asya’da Çobanların Mücadelesi”, “Pandemi Günlerinde Doğru Beslenmek” ve SÜZGEÇ bölümünde, “Yündeki Sağlık ve Kalite”…

Derginiz, zihinlerdeki baskıyı hafifletip yeni ve güzel düşünceler için sizlere yardımcı olacak. “Kimse Okuyamadım Demesin Diye Yazıyorum” başlığı ile Genç Hayat eki, yine dolu dolu...

“Yağmurdan Sonra Açan Güneş”, “Sokağın Neşeli Sakinleri” ve “Kediperver Cemiyeti” gibi yazılar, yaşı genç olanlarla beraber, hisleri her daim genç olanlar için de ilgi çekici oldu.

Düşünceleri genişleten, zihinleri rahatlatan yeni sayılarda buluşmak dileğiyle…

Mübarek Mi’râc ve Berât Kandillerinizi tebrik ederiz…