Bu üründen 103 adet satılmıştır.

İçimizdeki Baba // SAYI: 145 (Mart 2022)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 10,00 TL

Yol

Buz kaplamış, karlı bir yolu uzaktan izlerken ayrı bir hal alır insanı. Arabalar ve insanlar, yavaş ve dikkatli şekilde ilerlemektedir. Yürüme işi o kadar dikkatli yapılmaktadır ki, kayıp düşmemek için diğer zamanlarda rastgele yapılan şey, şimdi sanata dönüşmüştür.

Bütün dikkat, yola ve yürümeye verilmiştir. Ama bu halde bile yolun en problemli yerinde, yürüyenler tek tek kayıp düşebilirler. Onlar birbiri arkasına kayıp düşerken, siz de uzaktan bunu gördüğünüz halde müdahale edemezsiniz. Çünkü yürüyen kişilere sesinizi duyuramamaktasınızdır.

Aynı yerde arabalar kayıyorsa, yine elinizden bir şey gelmez, uzaktan kayıp çarpmaları görmekten başka. “İçimizdeki Baba” kapak dosyasını okurken, kaygan bir zeminde birbiri arkasına kayıp düşen kişilerin fotoğrafı, zihninizin bir köşesinde bulunsun.

“Baba Sevgisi”
“Koca Çınarın Sayesindeki Çiçekler, Kız Çocukları”
“Babaların Çocuklarındaki 10 Sırrı”
“Babalar Değişir mi?”
“Baba Olmak ya da Olamamak”

Bu başlıkları okurken, kendi aile çevrenizi de göz önünde bulundurun. Dededen babalara, oradan da çocuklarına geçen davranışları görmeye çalışın. Burada bazı hataların dededen torunlara miras kaldığını göreceksiniz. Siz de kendi hata zincirinizi keşfedip bir noktada bunu kırmak isteyebilirsiniz. O vakit, buzda kayanları düşünün ve bu sayı ile babalık yolunuzu ona göre yeniden ayarlamayı deneyin.

Bunun haricinde, yürüdüğünüz yolunuza değer katacak birbirinden güzel yazılar da bulacağınız bir dergi var elinizde. “Çanakkale’de Unutulmayan Zamanlar”, “Şimşeklerle
Yarışan Sultan, Yıldırım Bayezid Han”, “Terazi”, “Evde, Ev Yapımı Sağlıklı Temizlik”…

SÜZGEÇ bölümünde, “Kayalıklarda Âb-ı Hayat, Ölmez Çiçek” başlığı ile yıllarca solmadan ve rengini kaybetmeden kalabilen bir çiçek ele alındı. Toprağın özünde gizlenen zenginlikleri Hazreti Allah’ın izniyle insanlara taşıyan mucizevî bir çiçeğin detayları, okurları, oldukça farklı yerlere taşıyacak.

“Herkes Sonucuna Katlanırım Diyor, Sebebine Kim Katlanacak?” kapağı ile Genç Hayat eki yine dolu dolu. Bakış açınızı zenginleştirirken, okuma keyfinizi artıracak bir sayı oldu.

Nice güzel sayılarda buluşmak temennisiyle…

Şaban-ı Şerif ayınızı ve Berat Kandili’nizi tebrik ederiz.