Bu üründen 130 adet satılmıştır.

Gençlik Bir Kere Yaşanır Ama Hep Hatırlanır // SAYI: 121 (Mart 2020)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

10. Yaş

Geniş ailede doğan bir çocuk iseniz, 3-4 yaşlarına ulaştığınızda muhtemelen hâlâ hatırlayamadığınız bir amcanız ya da halanız olmuştur. Anne babanız, Ahmet amcanızı ya da Fatma halanızı size uzun uzun anlatmışlardır. Tam öğrendi dediklerinde, komşunuz Ahmet Bey ile Ahmet amcanızı karıştırmış olma ihtimaliniz yüksektir.

Amcalar, dayılar ve teyzeler tarafında da tatlı bir heyecan vardır. Aldıkları birbirinden güzel hediyeler ve yaptıkları sürprizlerle yeğenlerinin hayatlarına dahil olmaya çalışırlar. İkinci defa görüştüklerinde doğrudan hatırlanmak onlar için önemlidir. Üç yaşındaki Elif’in koşarak teyzesine sarılmasının duygusal tesiri, ailede farklı bir atmosfer oluşturur.

Sonra o güzel çocuk büyümüştür. Bütün akrabalarını rahatlıkla hatırlıyordur. Lakin tanışma bitmemiştir. Gençler, gençliklerini aile büyüklerine ispat etmeye çalışırken aile büyükleri tarafında ise hediyelerin yerini, yeğenleriyle güzel vakit geçirme almıştır. Kemal amcanın ve Kamil dayının düşüncesinde şimdi, genç insanın zihninde değerli bir yer edinme, saygın bir aile büyüğü profili çizme çabası vardır.

İnsan ve Hayat Dergisi bugün on yaşında. 10. yaşa yakışır “Gençlik Bir Kere Yaşanır Ama Hep O Hatırlanır” kapağıyla sizlerle.

Mart 2010 yılında, 9-10 yaşlarında dergimizle tanışan çocuklar, şimdinin gençleri oldular. “Gençlik Enerjisi”, “Emsal Gençler” ve “Gençlik Nasıl Yaşanır?” yazıları, sadece dergimizle büyüyen gençler için değil, onların ebeveynleri ve aile büyükleri için de değerli içerikler bulunduruyor.

Bu ay Süzgeç bölümünün yerine, 10. yaşımızın özeti var. Dergimizin değişimini anlatan, “İnsan ve Hayat 10 Yaş Büyürken” yazısıyla, güzel hatıralar tazelenecek. “Farklı Coğrafyalar ve Renkler” çalışmasına bakarken, dergimizle keşfettiğiniz ülke ve şehirleri hatırlayacaksınız. Beş bölümden oluşan “Büyük Soruşturma” yazısında ise yıllar içinde derginin hangi alanlara odaklandığını göreceksiniz.

Dergimizle büyüyen gençler için yine dolu dolu bir Genç Hayat eki var. Geleceğin yetişkinlerine ve şimdinin kendini genç hissedenlerine keyifli okumalar.

Tanışmak, hatırlanmak ve zihinde güzel bir yer bulma çabasıyla, her ay kapınızı açacak, nice 10 yaşlara…