Bu üründen 90 adet satılmıştır.

Ekmek Neden Evde Yapılmalı? // SAYI: 70 (Aralık 2015)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

İnsan demek, toplum demektir. Cemiyetin merkezindeki insana yatırım yapmak, değer katmak, memleketin daha geniş manada dünyanın geleceğine yatırım yapmaktır. Yaşadığımız devir, türlü hengame ve gürültü içinde insanın her an hayat muhasebesi içinde olmasının en fazla gerektiği bir devirdir. Bunun için insan ve toplum olarak önce kendimizi, sonra etrafımızı; önce geçmişimizi, sonra gelecek hayallerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor.

Bu ay, insanı ve hayatı merkeze alan bir sahaya mercek tuttuk; her sofranın vazgeçilmezi ekmeği birkaç farklı cepheden araştırdık. Ekmeğin tarih içindeki değişimini, özellikle ekmekteki kepeğin hiç de sıradan olmadığını, zihinlerdeki ve fırın raflarındaki ekmeğin nasıl bu hale geldiğini Ferhat Kaya kaleme aldı.

Bu çerçevede, ekmekteki tuz oranının zararlarını Türkiye Böbrek Vakfı Başkanı Timur  Erk’e; ekmeğin ham maddesi un hakkında merak ettiklerimizi yılların uncusu Cevat Doğan’a sorduk. Hazır mayayı ve evde nasıl maya yapılacağını Adem Serdaroğlu; köyden şehre değişen ekmek kültürümüzü Sadık Canlar İnsan ve Hayat okurları için yazdı. Netice olarak, uzmanlar hijyen ve içindeki maddeler açısından sağlıklı bir ekmek yemek için, ekmeğinizi evinizde yapmanızı tavsiye ediyor.

Daha sıhhatli ve daha huzurlu bir hayat yolculuğunda birlikteliğimize devam ederken, ocak ayından itibaren daha dinamik, daha zengin bir muhteva ile karşınızda olacağız.

Bu ay içinde idrak edeceğimiz Mevlid Kandili’nizi tebrik ederiz.

İnsana ve hayata değer katmak ve gelecek ay buluşmak dileğiyle…