Bu üründen 89 adet satılmıştır.

Dijitale Koşan Sektörler // SAYI: 127 (Eylül 2020)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Hayat 5.0

Teknolojiye her geçen gün yeni buluşlar, yeni ürünler dahil oluyor. Bütün sektörler karınca kararınca teknolojik ürünleri faaliyetlerine dâhil etmeye çalışıyorlar.

Kurşun kalemin eğitime dâhil edilmesi bir devrimdi. Sonra “tükenmez kalem” geldi. O, sadece eğitim kurumlarında değil bütün sektörlerde efsane olmuştu.

Bugün de tabletler aynı şekilde, okullarda öğrencinin, ofislerde muhasebecilerin, tarlalarda çiftçilerin elinden düşmüyor. Yarınlarda da yeni icatlar yapılacak ve insanlar ilk icatlara eskiden olduğu gibi çok yüksek önem atfedecekler. İnsanlar heyecanlanacak, farklı iş kolları ondan istifade etmeye çalışacak fakat bir süre sonra sıradanlaşacak.

Eğer bir çiftçi iseniz, “Tarımı Dijitale Taşıyacak Çiftçiler Aranıyor” başlıklı yazıyı okuyup drone ile  arım yapamıyorum diye üzülmeyin. Gerçekten yapmak istedikten sonra bir drone ile tarlaya ilaç sıkmak, sanıldığından daha kolay.

Okumayı seven birisiniz ama “Dijitalde Bahane Yok” yazısını okuyup e-kitapların dünyasını keşfettikten sonra cep telefonundan kitap okuyamadığınız için üzüldünüz. Ya da SÜZGEÇ bölümünde “Eğitim 5.0” yazısını okuyup çocukların şahsına özel eğitim programlarını görüp, “Bizim zamanımızda bu yoktu” diyerek hayıflanabilirsiniz. Tükenmez kalemin icadında bu fırsatı gören devrin yaşlılarını düşünün. “Benim zamanımda olsaydı ne kitaplar yazardım bununla” demişlerdir. Ama onlar da kurşun kalemin nimetlerinden istifade ettiler.

Şunu unutmayın ki bu dergi, üzülmeniz için hazırlanmadı. Hayat, size, bize ve herkese her geçen gün yeni şeyler getirmek için çalışıyor. Herkes kendi imkanları içinde “Hayat 5.0”ını yaşıyor.

Bir şeylerin kaçtığını düşünüyor ve bir yerlere yetişemediğiniz için üzülüyorsanız Bâkî mahlaslı, Mahmud Abdülbâkî’nin hayatının son günlerinde yazdığı şu beytini okuyun;

Âlâyiş-i dünyâdan el çekmege niyyet var
Yakında adem dirler bir şehre azîmet var
(Dünyanın debdebesinden el çekmeye niyetim var
Yakında yokluk derler bir şehre yolculuk var)

Bu ay derginizle “Dijitale Koşan Sektörleri” detaylıca okuyacaksınız. Bunun yanında “Çocuk Müzeleri”, “Çamurlu Sudaki Cevher Pirinç”, “Helal Strateji Geliştirmek Kolay Değil” ve “Vücudu Soğuk Günlere Hazırlamak” gibi başlıklarda farklı güzel yazılar var.

Her biri kendi hayatınızı zenginleştirecek bu yazılar, size özel hazırlandı. “Herkes öyle yapıyor diye mi herkes öyle yapıyor?” kapağı ile Genç Hayat eki, 13 farklı bölümü ile yine dolu dolu bir sayıyla sizlerle.

Hayat 5.0’ınıza değer katan yeni sayılarda buluşmak ümidiyle…