Bu üründen 112 adet satılmıştır.

Çizgi Filmler Ne Kadar Masum? // SAYI: 73 (Mart 2016)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

“Çizgi filmler ne kadar masum?” sorusunu, toplumun bütün fertlerinin, her yaştan insan kendisine sorması gerekiyor. Ailelerin gözü gibi koruduğu yarının büyükleri çocuklar, masum sanılan çizgi filmlerle hangi mesajları körpe dimağlarına kaydediyorlar? Nasılsa çizgi film kanalı izliyor diyerek göz ardı edilen çocukların zihinlerine hangi tohumlar ekiliyor?

Çocuklar, iyiyi kötüyü ayırt edemedikleri, en saf ve savunmasız dönemlerinde kimlerce ve hangi maksatla hazırlandığı bilinmeyen çizgi filmlerinin önünde, nasıl savunmasız bırakılıyor? Hilmi Tekin, çizgi film çeşitlerini, her karesinde gizlenmiş mesajları, neler yapılabileceğini; Fatma Ekici Yalçın, anne olarak çocukların TV’nin esiri olmamaları için nelerden vazgeçebileceğini; İdris Bilen, yerli deyip sahiplenilen Keloğlan’ın eski Keloğlan olmadığını İnsan ve Hayat okurları için kaleme aldı.

Bu ay, yine orijinal mevzuları sayfalarımıza taşıdık. Çanakkale’nin gizli gücü propagandayı Mustafa Dedeler; mevsiminde ağaç dikmenin usulünü Doç. Dr. Sinan Güner; Mısır’ın kütüphanelerini ve meşhur İskenderiye Kütüphanesi’ni Yrd. Doç. Dr. İsmail Numan Telci; Orta Asya’da yapılan kımız tedavisini Ferhat Kaya; günümüz insanının maruz kaldığı sürü psikolojisi kurgusunu Adem Serdaroğlu; mimarları hayran bırakan hayvanları Aylin Atar; kod yazmanın tüyolarını Ekrem Tunç anlattı. Ayrıca, bu sayımızda At Köyü Binicilik Spor Derneği’ni kuran, usta binici ve eğitmen Demir Yuseinov ile gerçekleştirdiğimiz at yetiştiriciliği ve binicilik röportajımızı ilgiyle okuyacaksınız.

İnsana ve hayata değer katmak ve gelecek ay buluşmak dileğiyle…