Bu üründen 160 adet satılmıştır.

Buzdağının Görünen Kısmı: Nasıl Erir Bu Göbek // SAYI: 116 (Ekim 2019)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Islah

Ergenlik çağına yeni giren gençler, çabuk hırsa kapılmalarıyla bilinirler. Özellikle arkadaşlarının yanında ani kararlar verirler. Risk ve kazanç arasında karar vermeleri gerektiğinde ise uzun vadede kötü sonuçlar veren tercihler yapabilirler. Islah edilmeleri ve davranışlarının dizginlenmesi gerekir. Islahın anlamı, kusurları gidermek ve iyileştirmek şeklindedir. Bazen düzene ayak uydurmak için de kullanılır.

Hazır sözlüğü açmışken bu ayki kapak konumuza da bakalım. Obezite kelimesi ile ifade ettiğimiz şişmanlık, eskiden “mülahham” kelimesi ile ifade edilirmiş. Lahim kelimesinden sığaya çekilmiş, bol etli, semiz manasına kullanılmış.

Vücutları mülahham kişiler, kendilerini sığaya çekip ıslah etmedikleri müddetçe, göbekleriyle başlarının derde gireceğini okuyacağınız, güzel bir sayı var elinizde.

Bu sayı, göbeklerinden ıstırap duyanları bilinçlendirmek için hazırlandı. Hafif şişman, kilolu ve çok kilolu obez kişiler, ergenler gibi uzun vadede kötü sonuç veren tercihlerden kurtulamıyorsanız, davranışlarınızı ıslah niyeti ile şimdi okuma vakti.

“Uçurumun Kenarındaki Hayatlar”, yazısı her ne kadar iki sayfalık kısa bir yazı olsa bile, eğitimöğretim sezonunun başladığı günler için önemli. Eğitime katılan herkesin, davranış terbiyesine muhtaç olduğunun detayını anlatan güzel bir yazı.

Bunun yanında “Mahatma Gandi’den Diklenmeden, Dik Durarak Müzakere Sırları”, “Dili Yüreğe Bağlamak” ve “Manasını Arayan Seyyah” başlıklı yazılar, kendi içlerinde davranış keyfiyetini anlatması açısından oldukça dikkat çekici.

SÜZGEÇ bölümünde “Kudüs’te Kültür Turu” yer alıyor. Peygamberler beldesi Kudüs-i Şerif’e gitmek için onlarca sebep bulacağınız bu yazıda, ziyarete gidemeyecekler için harika detaylar var.

“Bu İşi Ne Zaman Bitirmeliyim? Mümkünse Dün!” kapağı ile Genç Hayat ekimiz, gençlerin beğeniyle okudukları bir dergi olmaya devam ediyor.

Davranışları ıslah eden yeni sayılarımızda buluşmak ümidiyle…