Bu üründen 269 adet satılmıştır.

Butik Hayvancılık // SAYI: 141 (Kasım 2021)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 6,00 TL

Hayal

Hayali olmayanın amacı, amacı olmayanın da yazılmış başarısı olmaz. Bir Japon atasözünde, “Dünden öğren, bugün için yaşa, yarın için hayal kur.” denilir. Hayal kurmak, dahası güzel hayal, insana ümit, heyecan ve azim verir.

Hayal kuran insan, aslında dört işi birden yapar.

Önce, icraata geçmeden evvelki yapacaklarını düşünür. Bunun arkasından, nasıl yapacağının hayalini kurar. Sonra, bu hayal ortaya çıktığında nasıl bir etki oluşturacağını hesaplamaya çalışır. En son ise her şey bittiğinde, “Ah keşke şunları da yapsaydım.”ın hatasına düşmemek için, onun hesabını yapar.

İyi hayal kuran kişilerde, bu dörtlü düşünce yapısının tamamı vardır. Daha da iyi hayal kuran kişiler ise kurdukları hayalin yüzde yüzüne yakınını icraata geçirip başarılı olan kişilerdir.

Bu ay kapak konumuz olan “Butik Hayvancılık” yazısını okurken, hayalinin peşine düşen insanların, detaya inilmiş bir fotoğrafıyla karşılaşacaksınız. Bu satırları okuyan siz okurlarımızın birçoğunun zihninde, “Fırsatım olduğunda, hayallerimi gerçekleştirebileceğim bir çiftliğim olsun.” dediğini biliyoruz.

Şehirden uzaklaşıp uygun bir yerde kendi doğal yaşam alanını kurma konusu, icra etmesi zor fakat hayal kurması güzel bir konudur. Salgın dönemi kapanmalar, bunu biraz daha tetikledi.

“1000 Rakımda Butik Hayvancılık, Büyükbaştan Küçükbaşa, Hayvancılık ve Kazançlı Bir Hayvancılık için İlgi, Bilgi, Sevgi” konularını okuyup bitirdiğinizde, yarın için hayal kurduğunuz bir konuda, kimin nasıl bir hayat sürdüğünü görebileceksiniz.

Dosya konusundan hemen sonra “Kanat Kırıcı Cümlelerden, Kanatlandırıcı Cümlelere” başlıklı bir yazı var. Tevafuk bu yazı, hayal kurma konusunda tam da yerini bulmuş gibi.

SÜZGEÇ bölümünde “Özendirmeyi Deneyin” başlığı ile farklı bir konu sizleri bekliyor. Kurduğunuz hayali gerçekleştirirken, özendirme konusu dikkatinizi çekecektir.

“Bir Şeyi Gözden Çıkarmak mı Zordur, Elden Çıkarmak mı?” başlığı ile Genç Hayat eki, hayallerinize dokunan birbirinden değerli yazılarla yine dolu dolu.

Hayallerinize dokunan yeni sayılarda buluşmak dileğiyle…