Bu üründen 93 adet satılmıştır.

Anadolu'nun İslâmiyet'e Açılan Kapısı: Antakya // SAYI: 144 (Şubat 2022)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 10,00 TL

Rüya 

İnsan, hayal dünyasındaki fotoğraflar arasında zihnini dolaştırırken, aslında kendisi de bir ölçüde oralardadır.

Yüzlerce kilometre uzağındaki bir yerin fotoğraflarına bakan kişi, hissettiği kadar ona yakındır. Fotoğraflar arasında gezmek ve görmek, bedenen gezip görmek kadar değerlidir.

Yaşanmışlığın fotoğraflarına bakarken de aynı durum vardır. Yaşarken aldığı keyiften daha fazla keyif alır insan. On beş yaşında iken çektirdiğiniz bir fotoğrafın o anına, elli yıl sonra gitmek elbette farklıdır. On beşyaşın coşku ve heyecanı fotoğraftan insana geçerken, o günlerin stresi, zaman perdesinin arkasında kalmıştır. Böyle güzel anlarda başınızı fotoğraftan kaldırdığınızda, rüyadan uyanmış gibi hissedersiniz.

“Anadolu’nun İslâmiyet’e Açılan Kapısı Antakya” başlıklı kapak konusunu okuduktan sonra, çoğu insan, rüyadan uyanma hissini yaşayacaktır. Antakya’yı bilen ve özleyenlerin duygularına, Yahya Kemal Beyatlı’nın şu dizeleri tercüman olacaktır:

Senelerden beri rüyada görüp özlediğim
Cedlerin mağfiret iklimine girmiş gibiyim.

“Antakya Şehrinin Nefesine Karışan Bir İsim, Habib-i Neccar Hazretleri” başlıklı yazı ise okurlara, cedlerin mağfiret iklimine girmiş hissini, gerçek anlamda
yaşatacaktır. Hadisenin detaylarını, tefsirlerden ve İslâm Tarihi’ne ait eserlerden okuyabilirsiniz.

Bu sayıda, Fırça İzinde Sultanlar bölümünde, “Kosova’da Bir Şehit Sultan Murad Hüdâvendigâr” yazısı yer alıyor. Bu yazıyı okurken, fotoğraflar arasında zihnî bir yolculuğun ne kadar değerli olduğunu göreceksiniz.

SÜZGEÇ bölümünde, “Onlar, En Özel Çocuklar” başlığı ile otizm konusu ele alındı. Özel eğitime muhtaç bir çocuğun annesi ya da babası olmak ne demek, insan okurken ayrı bir hâletiruhiyeye bürünüyor.

“İnsanın Yalın Hali Yalnızlık”, “Bağımlılık Kıskacında Gençlik” ve “İnsana Yakışır, İnsanca...” başlıklı yazılar, okurlarını kendi iklimine taşıyan güzel yazılardan oldu.

“Nefes Alırken Mi Huzur Dolar İnsan, O Nefesi Verirken Mi?” başlığı ile Genç Hayat yine dolu dolu…

Düşüncelerinizi derinleştirirken okumayı, okurken düşüncelerinizi keskinleştirip derinleştirmeyi ihmal etmeyin.

Nice güzel sayılarda buluşmak temennisiyle…

Regaip ve Miraç Kandili’nizi tebrik ederiz.