Bu üründen 283 adet satılmıştır.

Afrika'yla Avrupa Arasındaki Köprü: Fas // SAYI: 139 (Eylül 2021)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Toprak

Dünya üzerinde bazı toprak parçaları vardır, kendisi küçüktür ama anlamı büyüktür ve her yönüyle değerlidir. Mesela İstanbul onlardan birisidir.

Bazı yerler de vardır ki bir grup insan için önemlidir. Bu bir grup insan diğerlerine göre daha iyi anlar, o yerin değerini. Mesela “Cebel-i Tarık Boğazı” denizciler ve tüccarlar tarafından vazgeçilmezdir.

Bu ay dergimize kapak dosyası olarak ele aldığımız Fas ülkesinin dünya üzerinde çok değerli görüldüğü bir nokta vardır. Yazarımız Fas’ı, “Afrika’yla Avrupa Arasında Köprü” olarak ele alırken bunun farkındaydı.

Fas, Avrupa’nın İslâm tarihine tesiri açısından Anadolu ve Balkanlar’a benzer. Bu yönünü aklımızda bulundurarak okuduğumuzda daha bir tanıdık gelir onun hikayesi.

Alt başlıklarda “Fas’tan Avrupa’ya Hafız Seferberliği” ve “Fas’ı Endülüs Yapan Müdeccenler” dünyanın diğer yerlerindeki okurlar için de oldukça anlamlı detaylar barındırır.

Bunun yanında “Argan Ağacı”, “Kuskus” ve “Fas’ın Renkli Şehirleri” ile dolu dolu bir muhteva.

Dosya haricinde keyifle okuyacağınız birbirinden değerli yazılar da var. “Satırlara Sığan Hayatlar”, “Çocuklara Ders Çalışmayı Sevdirmenin Yolu”, “Karantinada Dopamin Detoksu” ve “İki Kişilik Yol” bunlardan birkaçı.

SÜZGEÇ bölümünde ise “Yer Altı Hazinesi Sebzeler” hazırlandı. Sonbahara girdiğimiz şu günlerde patatesin, soğanın, havucun ve diğerlerinin farklı özellikleri ile hatırlanması,
güzel olacak.

Eğitim hayatlarına yeniden başlangıç yapan öğrenciler için Eylül ayı önemlidir. Bu ay içerisinde başarılı bir şekilde eğitimini başlatanlar için, “hayatını kurtardı” kelimesi kullanılıyor.

Hayatın kurtulması bir defada oluverip biten bir iş değildir. Noktadan virgüle, son nefes dahil uzun bir süreçtir.

Genç Hayat eki, ömrün uzun sürecindeki her bir detayı, “Sabır En Büyük Eylem, Sükût En Uzun Cümledir” başlığıyla özetliyor. Ve her bir yazıda bunu hissettiriyor.

Toprağa ve insana bakarak hayatı anlatan yeni sayılarda buluşmak temennisiyle…