Bu üründen 92 adet satılmıştır.

Abdurrahman Efendi'nin İzinde 150 Yıl Sonra: Brezilya // SAYI: 88 (Haziran 2017)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

Tashih

Çoğunlukla cümlelerdeki hataları düzeltmek için kullanılan bir kelimedir, tashih. Bunun yanında pusulanın hata verdiği zamanlarda, yakınına tashih adı verilen bir alet konulur. Bu alet mıknatıs özelliği taşır. Pusulayı, ibresini bozan çok miktarda demir ve elektrik akımına karşı korur. Çünkü gemiler ve uçaklar dünyanın manyetik çekim gücüne göre pusula ile doğru yönü bulamadıklarında, tashih denen alet de olmaz ise gidilen rotadan çıkarlar.

Bu sayımızda yer alan “Abdurrahman Efendi’den 150 Yıl Sonra Brezilya” yazısını okuduğunuzda birkaç yerde pusula ve tashih irtibatını göreceksiniz.

İlk önce fırtınada rotasını kaybeden iki gemi Rio de Janeiro Limanı’na demirlediğinde, pusula oradaki siyahi insanları gösterir. Hemen arkasından ise Müslüman oldukları halde iman ve itikatlarını kaybetmek üzere olan bu Afrika kökenli siyahi insanların, İslamiyet ile olan irtibatlarını Abdurrahman Efendi 3,5 yılda tashih etmeye çalışır.

Abdurrahman Efendi’nin yapmaya çalıştığı tashihler, 150 yıl sonra yeni tashihler ve Brezilyalı Müslümanların bugün yaşadıkları hayatın etkileyici detaylarını bulacağınız dosya konumuz ve SÜZGEÇ bölümü siz okurları, eminiz ki çok farklı yerlere götürecek.

Bunun yanında, dergide yer verilen makale, deneme, haber ve diğer çalışmalar hayatın içinde pusula vazifesi gören yazılardır. “Başarılı Kişilerin Beden Dili Alışkanlıkları”, “Şiir Semasında Bir Yıldız; Ramazaniye”, “Tehlikeli Serinlik”, “Zihnin Mahremiyet Hakkı”, bunlardan sadece birkaçı.

Yol gösteren ve insanların hayatlarını tashih
eden yeni sayılarda buluşmak ümidiyle...