Bu üründen 53 adet satılmıştır.

173. Sayı // SAYI: 173 (Temmuz 2024)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 20,00 TL

Gösteri


Elinde uzun bir kaşıkla satıcı, önündeki dolaba “tak tak” vuruyor. Yoldan geçenler başlarını çevirip bakıyorlar. Dondurmacının hareketleri, insanları güldürüyor. 
Onun bu sokak gösterisini uzaktan izleyenler, fotoğraf makinelerini eline alıyorlar.
Sıcak yaz günlerinde soğuk bir dondurma söz konusu olduğunda, sadece dondurma satıcılarının küçük gösterileri izlenmiyor. Vitrine dizilmiş dondurmanın kendisi de izleniyor. Yaz aylarında sokaklarımızda rengârenk dondurma şöleni var; çilekli, vişneli, fıstıklı, tahinli, karadutlu, mangolu, kavunlu…
“Dondurmada Aranan, Damakta Bıraktığı Histir” dosyası, tam da böyle atmosferlerde, okurlarına yol göstermek için hazırlandı. 
Dondurma gibi gıda ürünlerinin sadece görsel taraflarına bakılmaması gerekiyor. Sağlık, hijyen ve helallik, görselliğin ve gösterinin önünde tutulmalı. 
Dondurma konusunda görsel akıntıya kapılma durumu, gıda endüstrisinde enteresan bir konudur.  Onu özetleyen ve daha detaylı anlamamızı sağlayan bir yazı daha var bu sayıda, o da,“Düşünmeyi Iskalamak” yazısı. İster sokakta gezerken olsun isterse iş hayatınızda, düşünmeyi bir an bile ıskaladığınızda, başa gelenler, oldukça vahim olabiliyor. Düşünmeyi ıskalayan, sonra dönüp kendi hâline düşünmek zorunda kalıyor. 
SÜZGEÇ bölümünde bu ay, “Peygamberler ve Aileleri” başlığı ile İslam Tarihi’ne mercek tutuldu. Ailelerimizdeki güzelliklerin farkına varıp onlara sahip çıkmak için bu dosyanın okunmasını tavsiye ediyoruz. Bunun yanında, ailelerimizdeki güzellikler için de şükretmek gerekiyor. 
Bu sayıda bundan başka, birbirinden değerli yazılar da var. Bu yazılardan birkaçı; “Eğitimde Motivasyonun Gücü”, “Önce Selam, Sonra Kelam”, “Bu Kuşlar Nereden Geldi?” “Aynalar Görünüşe Önem  Verir mi?” kapağı ile Genç  Hayat eki dolu dolu. Ve yine bu dergide kapakta,  görünüşe önem vermeye vurgu yapılmış. Güzel yaz aylarında ayna karşısında sadece görünüşünüze bakarak zaman kaybetmeyi. Aynaya bakan kişi için belki hayat, aynanın kendisinden de daha kısa sürecek. Görünenin albenisine kapılıp gitmeyeceğiniz yeni sayılarda buluşmak dileği ile…