Bu üründen 160 adet satılmıştır.

Reçete Besin: Tavuk // SAYI: 157 (Mart 2023)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 10,00 TL

Ders

Yaşanılan hadiselerden ders çıkarmak önemlidir. İnsan, yaşadığı hadiselerden kendince çıkardığı dersi önüne koyar ve ona bakarak yeni kararlar alır.

Yaşanılanlardan çıkarılan dersler, hayata yön verir. Bu yön, insanı daima iyiye, güzele, doğruya götürür. Şayet çıkarılan ders, bu doğrultuda değilse, demektir ki yaşanılanlardan iyi ders almamışız.

Bu ay derginizde bulunan “Çanakkale Savaşı’ndan Öğrencilere 7 Ders” başlıklı yazı, her ne kadar öğrencilere yönelik kaleme alınmış olsa da, içinde biz büyüklerin de ders çıkaracağı noktalar var.

Yazıyı okurken fark edeceksiniz, bazı isimler ön plana çıkıyor. Sorumluluk ve ümit konusunda Mehmet Çavuş, maneviyatta Cevat Paşa ve Seyyid Onbaşı, motivasyonda Halil Çavuş, mücadelede Yahya Çavuş, hızlı düşünüp farklı karar alan Mehmet Muzaffer…

Öne çıkan bu isimler, yaşadığı hadiseler içinde dersini erken çıkarıp, verdiği kararlarla öne atılan isimlerdir.

Hayatta aldığı kararlarla öne çıkanlar, diğer insanlar için de önemlidir. Örnek insanlardır, az bulunurlar ve değerlidirler. Öne çıkma cesareti ve enerjisiyle, çevrelerine motivasyon kaynağıdırlar.

“Reçete Besin: Tavuk” kapak konusu, sağlık ve helallik açısından tavuğu ele aldı. Dikkatli okunulması ve arşiv olarak kenarda tutulması gereken bir yazı oldu. Gıdada hata yapıp, zor kazanılan sıhhat ve maneviyatı heba etmemek için ara ara okunması ve çıkarılan derslerle hareket edilmesi faydalı olacaktır.

Bundan başka, okuduğunuzda kendinize ders çıkarabileceğiniz, birbirinden farklı yazılar da var, derginizin bu sayısında. “Ortam Tasarımı Neden Önemli?”, “Mecburiyetin Adı: Dijital Dönüşüm”, “Obeziteden Kurtulmanın Yolları” ve “Bir Sosyal Beceri: Güvengenlik”…

SÜZGEÇ bölümünde, “Hitabet Nasıl Geliştirilir” başlıklı yazımız var. Hitabet, iletişim sanatlarından bir sanattır. Düşünceler, anlatımlar, hayattan çıkarılan derslerin sunumu hep hitabet ile olur. 11 maddede hitabet konusu, bu yazı ile tekrardan hazırlanıp kendini geliştirmek isteyenlere reçete olarak sunuldu.

“Beklenmeyen Günleri İyi Değerlendirdim” başlığı ile Genç Hayat eki, az sözle çok anlatım için, yine dolu dolu hazırlandı. Bol istifade edeceğiniz bir sayı yine sizleri bekliyor.

Hicrî 1444 yılı, Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ederiz.

Hayattan çıkarılacak önemli dersleri, okuruna gösteren yeni sayılarda buluşmak temennisiyle…