Bu üründen 71 adet satılmıştır.

Mideden Ruha Yol Var mıdır? // SAYI: 64 (Haziran 2015)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 2,00 TL

İnsanın canlılığını sağlayan aslında, en küçük parçası olan ve sürekli kendini yenileyen hücreler. Miadını dolduran hücreler yerlerine yenilerini bırakarak vücudumuzu terk ediyor.

Genlerimiz hücrelerin bölünüp çoğalmasını sağlarken, bazı genler de aşırı hücre oluşmasını engelliyor. Zaten kanser de aşırı hücre üremesinin engellenememesine, yıkımdan çok yapımın olmasına verilen addır.

Beslenme, çevre kirliliği, gıda katkı maddeleri, radyasyon, sigara ve çeşitli toksinler yaptıkları hasarlarla genlerimizin düzgün çalışmasını bozuyorlar. Bu bozulma kritik seviyeye ulaşınca normal hücreler genlerin kontrolünden çıkarak kanserli hücrelere dönüşüyorlar.

Yakınlarda Mısır’da yapılan bir araştırmada yüzlerce mumya incelenmiş ve sadece birinde kansere rastlanmış. Bu da gösteriyor ki devası henüz modern tıpta keşfedilemeyen kanser hastalığı çağımızın değişen beslenme ve diğer çevre faktörleri ile yakından alakalı.

Dergide bu ay kapak konusu olarak sindirim sistemimizi işledik. Kanserle yakından alakalı bir konu. Çünkü kanser vakalarının