Bu üründen 148 adet satılmıştır.

Bedenin Ruhu: Nefes // SAYI: 159 (Mayıs 2023)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 10,00 TL

Deniz Dalgaları

Sessiz bir yerde, güzel bir denizin kıyısındasınız. Gözlerinizi kapatıp dalgaların sesini dinliyorsunuz. Önce pat diye vuran büyük bir su sesi, arkasından dalganın sahile doğru azalarak şırıl şırıl akışı geliyor kulağınıza. Sonra dalganın sahilden çekilirken, kum ve suda çıkardığı sesi dinliyorsunuz. Sanki zihninizde biriken stres yığınlarına pat diye vurdu, koparabildiği kadar büyük bir parçayı kopardı ve yavaş yavaş sizden söküp aldı.

Deniz manzarası, insanların zihinlerindeki stresi azaltır ve onu rahatlatır. Sessiz bir ortamda dalgalarla beş dakika, beyin dalgalarını yavaşlatır ve zihni sakinleştirir. Dalga sesi, rahatlatma konusunda rüştünü ispatlamış, etkili bir doğal terapidir.

Suyun yüzeyindeki enerjinin harekete dönüşmesiyle oluşan dalga gibi, her nefes alış-verişimiz de bedenimize enerji verir, fiziksel ve zihinsel sağlığımıza iyi gelir. Dalganın düzenli bir şekilde gelip gitmesi; nefesin ise aynı şekilde alınıp verilmesi; bu ritmik hareket, insanların zihinlerinde bir düzen ve sükûnet hissi oluşturur. İnsanların zihinlerinde oluşan bu rahatlama ve huzur hissi, bedenden ruha doğru sirayet eder.

Bu ay kapak konusu olarak derginizde, “Bedenin Ruhu Nefes” başlıklı çalışma yer aldı. Alanında uzman kişiler, konunun farklı boyutlarına destek verdiler. Okurken, nefes tutma egzersizleri, burundan nefes almanın sağlık için önemi, oksijensiz solunumun hücre içindeki karbondioksiti devreye alması, akciğerin görevi ve Hiperbarik ile saf oksijen tedavisi gibi detaylar bulacaksınız.

Yirmi sayfalık bu konuyu okuyup bitirdiğinizde, aldığınızın sadece bir nefes olmadığını göreceksiniz.

Beden içinde enerji santrallerinin oluşumu, ruha ulaşan tesiri ve daha iyi, daha faydalı hale getirmek için yapılması gerekenler, nefesi kendi başına bırakmamanız gerektiğini hissettirecek. Her bir detayda yeni şeyler öğrenebilir ve hayatınıza günlük rutinler ekleyebilirsiniz.

Yine bu ay derginizde, “Güvenmek İradeyi de Etkiler”, “Her Yönden Cömertlik” ve “Kronik Stresle Baş Etmek Mümkün!” gibi başlıklar yer aldı. Bu yazılardan her birini, alanında uzman yazarlar hazırladı. Doç. Dr. Şahin Oruç’un “Afet Sonrası Çocuklarla İletişim” yazısını, çocuğu olup da deprem bölgesinde yaşamayan aileler de okumalılar.

Çünkü yaygın medya ağlarının yoğun haberleri sonrası, bu gibi hadiseler, yer fark etmeksizin bütün herkesin zihninde aynı derecede etki uyanmasına sebep oluyor. Çin’de bir diş çekiliyor, ağrısı Kütahya’da hissediliyor.

SÜZGEÇ bölümünde, “Bebeklerde Uyku Eğitimi” konusu çalışıldı. Bebeğiniz varsa ve uyku eğitimini düşünüyorsanız, bu yazı, tam da sizin için.

“Yanlış; doğru’yu mu götürür, doğru’ya mı götürür, doğru’dan mı götürür?” başlığı ile Genç Hayat eki, yine dolu dolu, yine güzel ve farklı detaylar bulabileceğiniz bir sayı oldu.

İnsanı anlatırken, insana kolaylık ve güzellik taşıyan yeni sayılarda buluşmak temennisiyle...