Bu üründen 137 adet satılmıştır.

Ana Kucağından Anaokuluna // SAYI: 158 (Nisan 2023)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 10,00 TL

Hayat

Dergimizin ikinci ismi “Hayat”. İnsanoğlu olarak hayatımızın nasıl biteceğini çok önemsiyoruz. Hakkımız da var, çünkü biten dünya hayatı, ahiret hayatının da başlangıcını oluşturuyor.

Hayatın nasıl bittiğini, nerede başladığı ve nasıl devam ettiği belirler.

Anne babasının iki katlı evinin bahçesinde değerli bir çiçek olarak hayata başlayan, güzellikleri değerlendirip yine maddeten ve manen güzel bir çiçek olarak ahiret hayatına geçebilir. Ailesinin ve çevresinin verdikleri iyi olmadığı için kendisi çalışarak, didinerek, hayatını güzelleştirerek ahirete geçenler vardır.

Sonuçları kötü biten hayatlar tarafında ise eğitim, sağlık, barınma ve sosyal çevre olarak bu kişiler, her zaman kötü yerde başlamamış olabilir.

Kötü ortamdaki kötü tercihler gibi iyi ortamdaki kötü tercihler de insanı hiç istemediği kötü sonuçlara götürecektir.

Hayatta yaptığımız tercihler, hayatımızın nasıl devam edeceğini belirler.

Anne babamız ve ilk doğduğumuz çevre hususunda bir tercihimiz mümkün değildir. Hayattaki tercihlerimiz, yaş ilerledikçe kendisini gösterir. İlk tercihler, hayatta diğerlerinden daha fazla etkilidirler. Anaokulu, ilköğretim gibi tercihlerde yine fazla tesirimiz yoktur.

Anne babalar, evlatlarının bu gibi dünya ve ahiret hayatlarını etkileyebilecek tercihleri, kendileri yaparlar.

“Ana Kucağından Anaokuluna” kapak dosyası, evlatlarının hayatlarında, ilk ve en önemli tercihlerden birini yapacak ebeveynler için hazırlandı.

Dosya içerisinde, “Anaokulu Bir İhtiyaçtır”, “İdeal Ortam”, “Anaokulu Eğitimcileri Bu Yazı Sizler İçin” ve “Dünyadan Anaokulu Örnekleri” başlıklı, birbirinden değerli yazılar yer aldı.

“Deprem Sonrası Korku ve Travma” yazısı, geçen ay içerisinde hepimizi derinden etkileyen afet sonrasında hazırlandı. Depremi yaşayan bir psikolog ile çocukların ve yetişkinlerin psikolojik ve manevi tahribatı üzerine konuştuk, yaşanabilecek travmalardan korunmak için çareler aradık.

Yine bu sayıda okurların hayatlarını kolaylaştıracak, “Miskinler Tekkesi”, “Dikey ve Yatay Mimariye Ortadan
Bakmak”, “Kıble Tayini Nasıl Yapılır?” gibi yazılar var.

SÜZGEÇ bölümünde, “Duyguların Kimliği” başlıklı yazı yer alıyor. Duygularını tanıyıp etrafındaki olaylara farkındalıkla bakmak isteyenlerin, okuması gereken bir çalışma.

“İlkler mi Unutulmaz, Tekler mi?” başlığı ile Genç Hayat eki, hayatı ve edebiyatı sevenler için yine güzel bir sayı oldu.

Ramazan-ı Şerif Bayramı’nızı tebrik ederiz.

Hayata anlam katan yeni sayılarda buluşmak temennisiyle…