Bu üründen 86 adet satılmıştır.

Sudan Daha Değerli: Afrika'da Bir damla İnsan // SAYI: 71 (Ocak 2016)

Dergi: İnsan ve Hayat Fiyat: 5,00 TL

“Afrika’da ırkçılık döneminin ‘siyah insanlar oturamaz’ yazılı banklarını hâlâ bir sembol olarak sergiliyorlar. Kısacası, ‘beyaz adam’ın Afrika karnesi simsiyah. İlim, edep ve muhabbet eli oralara vardığında, Afrikalıların hiçbir ihtiyacı kalmayacak.”

İnsan odaklı faaliyetleriyle takdir toplayan Diversity Farklılık Derneği gönüllüsü İsmail Kocabaş; Bilal-ı Habeşi, Suheyb-i Rûmî, Selman-ı Farisî kardeşliğinin yayılmasıyla kıtanın aydınlandığını, kendilerine ‘siz başkalarına hiç benzemiyorsunuz’ dediklerini de ilave ediyor. 

Geçen ay, Diversity Farklılık Derneği’nin Ab-ı Hayat-Su Kuyusu Projesi kapsamında Nijer’in başşehri Niamey’de, hayırseverlerin yardımıyla sekiz adet kuyunun açılışını yaptık. On yıllardır susuzluk çeken insanların teşekkürlerini İnsan ve Hayat okurlarına iletmenin heyecanını yaşıyoruz.Afrika’nın bir köşesinde, birbirinin ismini dahi  bilmediği birlikteliğe, sıcacık gülümsemelere, çorak gönüllere su serpilişine şahitlik ettik. Video ve fotoğraflarla güçlendirdiğimiz dosyamızı okurken aynı heyecanı yaşayacağınıza inanıyoruz. 

Her ay olduğu gibi, bu ay da dergimizde ilginizi çekecek, orijinal mevzuları sayfalarımızataşıdık. Genç Hayat, Ev Hali ve Parantez gibi  bölümler ilave ettik, bazı yenilikler yaptık. 1. Dünya Savaşı’ndan geriye yetim kalan çocukları Kasım Hızlı; hayatımızın vazgeçilmezlerinden kâğıdın hikâyesini Doç. Dr. Efkan Uzun; görsel kanallarda uygulanan bilinçaltı oyunlarını İdris Bilen İnsan ve Hayat okurları için kaleme aldı. Meşhur kubbe fotoğrafçısı Cemil Şahin’le Faruk Mehmet Yılmaz; Prof. Dr. Göksel Somay’la Özlem Özen yaşlılık üzerine okurlarımız adına görüştü.


İnsana ve hayata değer katmak ve gelecek ay buluşmak dileğiyle…